Műszaki adatok
- Tapadószilárdság: > 0,8 N/mm2
- Relatív páradiffúziós ellenállás: µ kb. 40
- Kiszerelés: 30 kg-os vödör
- Anyagszükséglet: 2,6 kg/m2
- Egy raklapon 24 vödör öntisztuló vékonyvakolat található
- Szín: A 2-es színcsoport színeiben
- Gördülőszemcsés
Tulajdonságok
- Öntisztuló - Láthatóan alga és szennyeződésmentes
- Kiváló páraáteresztő képesség
- Környezetbarát
- Az első vékonyvakolat a nemesvakolatok tulajdonságaival
- Mosható
- Időjárásálló
- Mechanikailag magasan terhelhető
Felhasználási terület
- Új és régi házak fedővakolataként
- Színes homlokzatok kialakítására valamint hőszigetelő rendszerek külső rétegeként, habarcsos és KPS vakolatrendszerek fedővakolataként, valamint belső felületképzésekre.
- KPS rendszerek fedővakolataként: weber 141 KPS alapvakolat, weber 605 KPS simítóvakolat
- Kültérben, beltérben egyaránt
Felhasználási útmutató
1.) A simított vagy glettelt, alapozott alapfelület legyen szilárd, száraz, teherbíró, mozgás- és zsugorodásmentes, homogén, szennyeződésmentes. Felújításnál a felületről el kell távolítanunk minden laza, könnyen eltávolítható vakolatrészt, festékmaradékot, szennyeződést. A gondosan megtisztított felületet szerkezetben és keménységben a régi helyzet szerint kell visszaállítanunk. Egyenlőtlenül szívó alapvakolatokat weber H707 mélyalapozó vakolatmegerősítővel kell előkezelni, majd száradni hagyni.
2.) A vékonyvakolatnak sima alapfelület szükséges, ha kell az alapvakolatra simítóvakolatot használjunk. Az alapot a vakolat felhordása előtt legalább egy nappal weber.therm primer (G700) vékonyvakolat alapozóval egyszer, telítettségig kenjük át. Az esetleg besűrűsödött alapozó max. 5%-ig vízzel hígítható.
3.) Felhasználás előtt több vödör tartalmát keverjük egyszerre össze (egy homlokzatra való mennyiséget lehetőleg egyszerre). A termék +5oC alatti felületi és környezet hőmérsékletnél nem alkalmazható, +25oC felett a felhordás nem javasolt.
4.) A felhordást 1-1,5-szeres szemcsevastagságban rozsdamentes glettvassal végezzük. A felhordást követően azonnal műanyag simítóval vagy polisztirol dörzsölővel, körkörösen vagy egy irányban dörzsölve alakítsuk ki a kívánt struktúrát. A végleges struktúrát alapvetően meghatározza az alkalmazott rétegvastagság és a dörzsölés módja. A finomszemcsés vékonyvakolat esetében a túl vékony felhordás következtében a szemcsék meggördülhetnek, csíkokat húzva maguk után.
5.) Az egymás melletti színes vakolatok egy napi időeltolással készülhetnek. Megszáradásig a vékonyvakolatot óvni kell a kedvezőtlen időjárási hatásoktól (eső, szél, fagy, közvetlen napsugárzás, köd, stb.).