Műszaki adatok
- Keverővíz-szükséglet: kb. 0,35 liter víz 1 kg poranyaghoz
- Fazékidő: 2-3 óra
- Pihentetési idő: 5 perc
- Lecsúszás (MSZ EN 1308): ≤ 0,5 mm
- Nyitott idő (MSZ EN 1346): min. 30 perc
- Korrigálhatósági idő: kb. 15 perc
- Kötésidő/fugázhatóság: kb. 24 óra
- Terhelhetőség: kb. 1 hét
- Kiszerelés: 25 kg-os zsák
- Egy raklapon 48 zsák csemperagasztó található
- Anyagszükséglet: 2,1-6,4 kg/m2
Tulajdonságok
- Profi minőségű
- Fehér színű
- Minden lapmérethez használható
- Csökkentett lecsúszási hajlammal
- Hosszú nyitott idővel
- Rugalmas alakváltozásra képes
Felhasználási terület
- Kerámiai mozaik lapokhoz, kőagyag csempékhez
- Különösen ajánlott üvegmozaik, márványlapok, világos gránit és egyéb természetes kövek ragasztásához
- Falra és padlóra
- Beltérben és kültérben
- Cement és mész-cement kötésű felületre
- Megfelelően merevített gipszkartonra és CK lapra
- Vízzel terhelt felületekre (úszómedencék)
- Nedves helységekbe
- Folyékony fóliára és cementkötésű kent szigetelésekre
- Meglévő burkolatra
Felhasználási útmutató
1.) Az aljzat legyen száraz, szilárd, mozgás- és zsugorodásmentes, valamint mentes az elválasztó rétegtől (por, olaj, zsír stb.). A laza felületi részeket előzetesen el kell távolítani.
2.) Az alapfelület nedvszívó képességének kiegyenlítésére, valamint a tapadás fokozására minden esetben a weber.col primer alapozó, míg a nem nedvszívó felületek alapozásához a weber.col bondprimer tapadóhíd alkalmazása szükséges. Burkolás megkezdése előtt minden esetben várjuk meg míg az alapozó tapintásszárazzá válik. A munkafolyamaton kívül eső felületeket gondosan takarjuk le, mert utólag maradéktalanul nem tisztíthatók meg.
3.) A termék +5 °C alatti aljzat- és léghőmérsékletnél nem alkalmazható, +25 °C felett a felhordás nem javasolt. Keveréskor minden 1 kg szárazanyagot kb. 3,5 dl vízzel csomómentes, homogén, könnyen kenhető masszává keverjünk össze. A bekevert anyagot kb. 5 perces pihentetés után ismét keverjük át. A keverést célszerű közepes fordulatszámú fúrógépbe erősített keverőszárral végezni.
4.) A burkolólapok előnedvesítése (beáztatása) szükségtelen. A bekevert ragasztóhabarcsot, a ragasztásos technológiának megfelelően, fogazott glettvassal hordjuk fel a megtisztított, alapozóval előkezelt felületre, a lapmérettől függő vastagságban.
5.) A jobb beágyazódás érdekében, főleg kültérben és a 30 × 30 cm-nél nagyobb méretű lapoknál ajánlott, az úgynevezett kétoldalas ragasztásos technika: ragasztás előtt a burkolólapot is kenjük meg vékonyan csemperagasztóval. A lapok beágyazódásának mértéke beltérben 70%, kültérben 100% legyen.
6.) A beállított bordázott ragasztóágy vastagsága a burkolólapon gyakorolt megfelelő nyomás esetén körülbelül a felére csökken, teljes mértékű felületi tapadást eredményezve.
7.) A burkolólapokat enyhén eltolva rakjuk be a ragasztóhabarcs ágyba. A megfelelő fugaméret kialakításához használjunk fugakereszteket.
8.) Munka közben a szennyeződött, látható burkolati felületeket és fugahézagokat folyamatosan tisztítsuk. A felhordott anyagot 24 órán belül nem érheti fagy. A szerszámokat, edényeket használat után, azonnal vízzel meg kell tisztítani. Ugyanígy kell eljárni az esetlegesen szennyeződött felületekkel is.